Zoeken
OV-fiets treinstation Nijkerk duurzame mobiliteit

OV-fietsen te huur op treinstation Nijkerk

Sinds augustus kunt u weer een OV-fiets huren vanaf treinstation Nijkerk, nadat het eerder stilviel tijdens de corona-periode. Dankzij gesprekken tussen de gemeente en de NS zijn de fietsen nu terug. 

Gezond, leuk én duurzaam

Wethouder René Windhouwer: “Met de terugkeer van de OV-fietsen op station Nijkerk zetten we weer een belangrijke stap in duurzame en actieve mobiliteit. Ik ben ontzettend blij dat ze er weer zijn – fietsen is gezond, leuk én duurzaam. Een fijne manier om je reis te vervolgen of te starten.”  

Mobiliteitsvisie

De terugkeer van de OV-fiets sluit naadloos aan op de Mobiliteitsvisie Nijkerk en de plannen voor RegioPoort-station Nijkerk. Een RegioPoort vormt een schakel tussen stad en land. Het is een NS-station met meerdere voorzieningen (zoals een parkeerplaats en leenfietsen) waardoor het makkelijker wordt om de trein te nemen in plaats van de auto. 

Soepele overstap

De gemeente vindt het belangrijk dat er een soepele overstap is tussen trein en fiets én zet in op het stimuleren van duurzame manieren van reizen.

Makkelijk meenemen

Als reizigers kunt u de deze deelfietsen eenvoudig huren met uw OV-chipkaart via het moderne OV-fietsslot, waardoor sleutels niet meer nodig zijn.

Mogelijk uitbreiding 

De NS onderzoekt de mogelijkheden om het aantal OV-fietsen op station Nijkerk in de toekomst verder uit te breiden. Zo blijven we samen werken aan een gezondere en groenere reis voor al onze reizigers.

Delen
Ga naar de inhoud